הסדרה  "ובמקום הראשון" בחנה את הקשר שבין שירי הקדם אירוויזיון והאירוויזיון בישראל, לבין המצב ששרר בתקופה מקבילה במדינה, באספקטים של פוליטיקה, חברה, אופנה, רכילות ועוד.
כל אחד מפרקי הסדרה הוקדש לעשור אחד, משנות ה-70 ועד היום, ובמהלכו מוקי – בפעם הראשונה בקריירה שלו כמגיש בטלוויזיה – פגש דמויות מפתח מההיסטוריה של הקדמים, מומחים מתחומים שונים וכמובן – דראג קווינס.

 

הפרק הראשון, "בית קטן בערבה", הוקדש לשנות ה-70. הפרק שרטט את המעבר של ישראל מ"מדינה קטנה, מתחמקת מצרה", לאימפריה – לפחות בעיני עצמה. כזו שגורפת את גביע אירופה בכדורסל, תואר מיס יוניברס, וכמובן – לא פחות משני אירוויזיונים. כולל העיגולים הזזים האלה, מבנייני האומה. מרואיין מרכזי: יזהר כהן.

הפרק השני, "שביל הבריחה", הוקדש לשנות ה-80. הפרק עמד על הפער שבין הסערות הפוליטיות והכלכליות (מלחמת לבנון, האינתיפאדה, משבר הבורסה), לבין הניסיון להיות נורמאליים בכל מחיר. שרטוט של קו התפר שבו האליטות הישנות קרסו, לטובת סדר חברתי חדש ומוזיקת פופ זולה וממכרת.

מרואיין מרכזי: נתן דטנר

 

"לילה טוב אירופה", הפרק השלישי, הוקדש לשנות ה-90 והציג את ישראל האופטימית, שחושבת (לפחות בחלקה) שהפכה כבר למדינה ככל העמים. כזו שמשגרת זמרת שהייתה פעם גבר לאירוויזיון, שחושבת שהשלום נמצא מעבר לפינה ושמתנהל בה גל חסר תקדים של להקות רוק, המסתיר את המוזיקה הפופולרית באמת מתחת לפני השטח – מזרחית, דתית, עממית.

מרואיין מרכזי: אדם.

 

הפרק הרביעי והאחרון, "אינסנט בפיתה", הוקדש לעשור הראשון של שנות האלפיים, ובחן את שני המהלכים המרכזיים של העשור בתרבות הישראלית – תרבות "כוכב נולד" וכוכביי הריאליטי, והניצחון המוחלט וההיסטורי של המוזיקה המזרחית. כל אלה, על רקע קיפאון מתמשך במישור המדיני, והתפוררות הדרגתית של כל מה שאפשר להגדיר כ"קולקטיב".

מרואיין מרכזי: ליאור נרקיס.

 

אורך כל פרק: 30 דקות.