שש תוכניות מקדימות הופקו  עבור הערוץ הראשון  ורשת ג' (קול ישראל), כל תוכנית הוקדשה לעשור, והציגה את השירים הנבחרים כמצעד, מהמקום האחרון ועד למקום הראשון בסופה של התכנית.
"לפעמים השירים הם רק תירוץ" - להיזכר במראות, בקולות ובאירועים בארץ ישראל של שנות החמישים, השישים, השבעים - ועד לימינו. בכל תכנית זכו השירים האהובים לביצועים על ידי המבצעים המקוריים, וגם לקאברים חדשים. יובאו קטעים מהעבר מתוך האוצר הארכיוני של הערוץ הראשון, ובהם ביצועים מיוחדים ונשכחים.

תכנית  הגמר : תוכנית בת שעה וחצי, שודרה  במוצאי יום העצמאות 2008 , בערוץ הראשון, בשעות הפריים, ובה הרגעים הגדולים מתוך סדרת התכניות "שיר ה 60", לצד ניתוח ואפיון העשורים השונים של המדינה, בראייה מוזיקלית.

 קטעי ארכיון מרגשים, סיפורים מאחורי השירים שלא נחשפו מעולם, קטעים מתוך הביצועים המקוריים שנכללו בסדרה וגם קטעים שלא שודרו במסגרת התוכניות המקדימות הועלו לראשונה בתוכנית הגמר. 

בין האמנים שמתראיינים לתכנית ניתן למנות את אהוד בנאי, חיים חפר, יצחק קלפטר, דני סנדרסון, יהורם גאון, עידן רייכל, יורם טהרלב ועוד רבים וטובים אחרים.

תכנית הגמר  התקיימה במוצאי יום העצמאות ובה נבחר בשידור חי "שיר השישים של המדינה". בחירת השיר נעשתה על ידי הקהל בבית באמצעות SMS, ארבע נקודות שידור ברחבי הארץ וועדת המומחים שליוותה את התוכנית.