במלאת שנה להתרסקותה של מעבורת החלל קולומביה שהביאה למותו הטראגי של האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון, שודר בקשת בסמוך לציון יום השנה העברי למותו של רמון, התחקיר הדוקומנטרי של נפתלי גליקסברג - "אנחנו נגיע בזמן".
הסרט מתמודד עם השאלות הקשות שעלו עקב התרסקותה של המעבורת ועם השאלה המרכזית: האם ניתן היה להציל את אילן רמון וצוות הקולומביה? עוד מנסה התחקיר להתחקות אחר העובדות והנסיבות שהביאו לסיום כה נורא של מבצע זה.
מדובר במסמך נדיר המספר את סיפורו של רמון ושל המעבורת קולומביה מרגע המראתה ועד להתרסקותה, וכלולים בו צילומים בלעדיים מתוך המעבורת, מרגעי השיגור, מהחיים והשגרה בחלל. הסרט מביא ראיונות בלעדיים עם משפחת רמון, קרובי משפחתם של הנספים האחרים וסביבתם הקרובה. עוד חושף הסרט את תכתובות המיילים שנשלחו בין רמון למשפחתו והמיילים שהוחלפו בינו לבין אנשי צוות המחקר הישראליים.
יוצרי הסרט שבו לסוכנות החלל נאס"א, בניסיון להתחקות אחר כרוניקת הטיפול במעבורת החלל בשניה ה-81.9 לשיגור, אז פגע קצף שהגן על מיכל הדלק בכנף השמאלית של המעבורת. בעקבות צילומים משובשים, והשבתת המצלמות שאמורות היו לתעד את ההמראה, לא ניתן היה להבחין במיקום המדוייק של הפגיעות, אשר גרמו בסופו של המסע להתרסקותה.

הסרט מציג לראשונה את השתלשלות המאורעות בסוכנות ואת גרסאותיהם של אנשי נאס"א אשר עד לרגע ההתרסקות והבדיקות שנעשו לאחר מכן, לא ידעו לומר בוודאות מה היתה רמת הפגיעה ומה הם סיכויי המעבורת לשרוד את הנחיתה.
זהו סרטו השני של גליקסברג על רמון. הסרט הראשון, "משימה 107", ששודר ב'קשת' ערב השיגור, היה תוצאה של תיעוד אילן רמון ומשפחתו בזמן האימונים וההתאקלמות בארה"ב. לאור הקרבה והידידות העמוקה שהתפתחה בין הצדדים, שב הבמאי אל המשפחה, אל המהנדסים בנאס"א ואל האתרים בהם שהה בזמנים אופטימיים יותר.


זוכה Gold Special Jury Award, Worldfest Houston