בשנת 2006, כ-30 שנה לאחר יציאת הסרט המיתולוגי של אבי נשר "הלהקה", העלה התיאטרון הלאומי הבימה את "הלהקה"- מחזמר תיאטרלי בבימויו של אילן רונן,בעיבודה של ענת גוב, תחת ניהולו המוסיקלי של רמי קלינשטיין ובכיכובם של מוקי, אדיר מילר, שירי מימון, קרן פלס, אמיר פיי גוטמן ואורי אומנותי.

הסרט מפגיש בין כוכבי הסרט "הלהקה" (גידי גוב, מאיר סויסה, גילת אנקורי, ששי קשת) לבין הכוכבים שמשחקים אותם במחזמר כיום, כמו כן, מפגיש בין דני ליטאי, הבמאי והכוריאוגרף המיתולוגי של הלהקות הצבאיות  לבין רננה רז - הכוריאוגרפית של המחזמר ועוקב בהשוואה לאז, אחר להקה צבאית כיום. 

צירו הראשון של הסרט התיעודי, שנושא גם הוא את השם "הלהקה", הוא תיעוד קצבי של הפקתו ועלייתו לבמה של המחזמר "הלהקה" בתיאטרון "הבימה" (בבימויו של אילן רונן ובעיבוד לבמה של ענת גוב) בשנת 2006. ציר זה מלווה  את החזרות למחזמר משלב האודישנים והשלמת הקאסט דרך החזרות בתיאטרון, עד לשלב העמדה הסופית והופעה מול קהל. התעסקותם של השחקנים עם התכנים של המחזמר ועם הלחץ ההולך ועולה לקראת הפרמיירה, מובילים אותנו לציר השני של הסרט שמעמיד במרכזו טיפול בחומרים היסטוריים-תרבותיים מכוננים של המיתוס הישראלי ובדיקת הרלוונטיות שלהם היום.

צירו השלישי של הסרט התיעודי מנסה לבחון מה נשאר מהמיתוס היום דרך  ליווי יום בחייהם של חברי להקה צבאית עכשווית, "להקת חיל החינוך", ומפגש שלהם עם כוכב העבר של להקת הנח"ל, ששי קשת. הקונטרסטים התרבותיים, חברתיים ואישיים בין הלהקה של היום ללהקה של פעם מעידים יותר מכל על שברו של המיתוס.

בסרט משולבים שירי הסרט "הלהקה" בעיבודם הישן והחדש, חומרים מתוך הסרט הלהקה, חומרים ארכיוניים אישיים נדירים של חברי להקת הנח"ל באותם שנים, חומרים מאחורי הקלעים של העבודה על המחזמר, קטעים מתוך המחזמר, ראיונות עם חברי להקת הנח"ל, גיבורי הסרט וגיבורי המחזמר כולל מפגשים בין גיבורי העבר וההווה.