הן חצו חצי עולם בחיפוש אחר עצמן, אך האם 10 ימים באמת יכולים להשפיע עליהן לשארית חייהן?
הסרט "דברים שרואים מכאן"  מלווה שלוש צעירות אמריקאיות בחיפוש אחר זהותן-  אמה, אמנית במה רווקה מניו-יורק, שחקנית ששואלת מה תפקיד היהדות בחייה. רייצ'ל, אשת יחסי ציבור יהודיה הנשואה לנוצרי, מתלבטת באיזו דרך לגדל את בנם המאומץ. מישל, זמרת יוצרת אשר מלחינה את הפרק הבא בסיפור חייה.
דרך סיפורן של שלוש הצעירות מתגלה נקודת המבט של יהדות ארה"ב שטובעת באינספור אפשרויות חילוניות, ומשום כך חווה איבוד זהות ונטישה של קהילות האם. האם יהדות ארה"ב תצליח להמשיך ולהתקיים? האם נסיעה אחת לישראל יכולה לשנות גורל צפוי מראש? קבוצה מיוחדת של פילנתרופים מאמינה שזה אפשרי. הם משקיעים מאות מיליוני דולרים בעולם היהודי של המחר. הם מממנים ביקור חינם בישראל למאות אלפי צעירים יהודיים בפרויקט שאפתני וכלל עולמי הידוע בשם 'תגלית'. הסרט "דברים שרואים מכאן" מלווה את שלוש הצעירות האמריקאיות בבתיהן בארה"ב ובמסע ה"תגלית" שכל אחת מהן עורכת בארץ ישראל ובתוך עצמה.

תוך כדי תיעוד של רגעים נדירים ואינטימיים, חשיפת רגשות כנים, רגעים של בלבול ושל הרבה צחוק וכיף, מוביל אתנו הסרט "דברים שרואים מכאן" בתוך מסע מרגש ומהנה בחיפוש אחר תשובות.

הסרט "דברים שרואים מכאן" הוקרן ב-Detroit Jewish Film Festival ב- 7.5.09. בעבר הוקרנו בפסטיבל סרטים כמו אדמה משוגעת, הבועה, מישהו לרוץ איתו, שלוש אמהות, למות בירושלים והסדרה הדוקומנטרית - שישה ימים ביוני. 
וב-Religion Today Film Festival איטליה, באוקטובר 2009.